adizero feather 2 – odsłona druga

Treningi do maratonu we Frankfurcie dobiegają szybko do końca, szybko bo biegam coraz szybsze akcenty i coraz bardziej wymagające, ale taki przecież jest trening maratoński. Jak już wspominałem kilka tygodni temu, w mojej biegowej kolekcji obuwia pojawiły się dwa niebieskie buciki, a dokładniej Adidasy adizero feather 2, czyli szybkie, dynamiczne i bezkompromisowe buty startowe.

 

 

Miałem bardzo dużo czasu i możliwości, żeby zaprzyjaźnić się z nowymi startówkami i wypróbować je na różnych treningach, poszukując opcji i dystansu, na którym najlepiej by się sprawdziły.

 

 

W adizero biegałem różne odcinki, były zarzynane na “dwójkach”, wyciskałem z nich siódme poty na “czterysetkach”, nie dawałem chwili wytchnienia na “trójkach” oraz testowałem ich komfort na “dwunastce” ciągłego.

 

 

Co można powiedzieć o spostrzeżeniach podczas biegu, mi nasuwa się na myśl jedno spostrzeżenie, te buty są naprawdę szybkie i doskonale nadają się do mocnych, ostrych i szybkich treningów, ale żeby w nich trenować, czy startować, należy przyzwyczaić się do ich sztywności i twardości, gdyż takie odczucia mogą się nasunąć podczas pierwszego treningu wykonywanego w adizero feather 2.

 

 

Sam but jest ciekawie skonstruowany i oczywiście, jak na Adidasy przystało nie zabrakło miejsca na nowatorskie systemy i technologie, które pomagają biegaczowi osiągnąć coraz lepsze rezultaty i poczuć komfort podczas tempowych treningów a także na finiszowych kilometrach w trakcie zawodów.

 

 

Buty są oczywiście kompatybilne z systemem miCoach SPEED_CELL™, czyli osobistym urządzeniem treningowym, które zapamiętuje do ośmiu godzin treningu, wliczając w to: czas biegu, przebyty dystans, średnie tempo, maksymalną prędkość, co pomoże nam rywalizować ze znajomymi biegaczami. 

 

Można doszukać się tu również takich udogodnień, jak Sprint Frame, czyli plattformę, która dodaje stabilność i prędkość, Sprint Web czyli bezszwową lekką konstrukcję cholewki, która zmniejsza wagę buta (190 g w rozmiarze 42 2/3). Technologia adiWEAR®, czyli zastosowanie w podeszwie specjalnej mieszanki gumy zapewnia lepszą przyczepność i stabilność w trakcie biegu.

 

 

System adiPRENE® zlokalizowany na przodzie buta służy lepszemu wybiciu, co potwierdzi każdy, kto chociaż raz założy ten model na nogi i wykona kilka szybkich i mocnych przebieżek, a specjalne tworzywo, czyli siateczka Airmash sprawdzi się doskonale w trakcie zawodów oraz treningów realizowanych w wysokich temperaturach.

 

Co do moich spostrzeżeń i sugestii. Ten model nadaje się doskonale dla lekkich biegaczy, którzy cenią sobie szybkość i dynamikę biegu. Nadają się dla osób, które dobrze biegają technicznie i starają się akcentować wybicie ze śródstopia i potrafią w taki sposób biegać. Najlepiej sprawdzą się na krótkich, szybkich treningach, gdzie zależy nam na uzyskaniu wysokiej prędkości oraz komforcie przy jednoczesnej minimalizacji i lekkości. Adizero feather 2 to buty przeznaczone dla szybkiego biegania, które spowodują, że poczujemy wiatr we włosach i wkręcimy się na obroty, niczym bolid F1. Najdłuższy trening, który w nich wykonywałem do 12km w tzw. II zakresie, ale najlepiej pasowały mi na treningach typu 20 x 400m, czy 6 x 2km, zobaczymy jak sobie poradzą na sobotnich osiemsetkach…

 

 

adistar Ride 3, supernowa Glide 4, adizero feather 2

 

prev
next